Badania i rozwój

Drukuj

Strategicznym celem firmy Aflofarm jest dynamiczny rozwój produktów.

Wychodząc naprzeciw potrzebom terapeutycznym, w trosce o zdrowie i jakość życia pacjentów, wprowadzamy nowe produkty w oparciu o najnowszą wiedzę i innowacyjne rozwiązania technologiczne.

Proces projektowania nowych produktów opieramy w większości na pracach własnych. Dział badawczo-rozwojowy zatrudnia wysoko wykwalifikowaną kadrę, stanowiącą kreatywny zespół, zmotywowany do osiągania zakładanych celów.

Laboratorium wyposażone w pełen zakres najnowocześniejszych urządzeń technologicznych pozwala na opracowanie zaawansowanych technologii produktów w postaciach stałych, półstałych i płynnych (tabletki, tabletki powlekane, drażetki, kapsułki żelatynowe twarde, granulaty, proszki,  kremy, maści, żele, zawiesiny, syropy, krople).

Parametry jakościowe nowych produktów określamy przy użyciu najnowocześniejszej aparatury, stanowiącej wyposażenie laboratorium analitycznego.

Dokumentacje naszych produktów spełniają rygorystyczne wymagania formalno-prawne odpowiednio do kategorii. Realizujemy procesy projektowania produktów leczniczych, wyrobów medycznych, suplementów diety i kosmetyków.

Prace projektowe nad nowymi produktami prowadzimy we współpracy z jednostkami naukowymi i ekspertami.

Wprowadzamy również produkty w oparciu o licencje pozyskane od partnerów krajowych i zagranicznych.

Dział badawczo-rozwojowy pracuje w systemie  zgodnym z normami PN-EN-ISO 9001, PN EN ISO 14001, EN ISO 22000, EN ISO 13485, PN N 18001 oraz GMP, laboratorium analityczne pracuje zgodnie z zasadami GLP.

Odpowiedzialność społeczna firmy Aflofarm przejawia się dążeniem do zapewnienia pacjentom szerokiego dostępu do nowoczesnych, skutecznych i bezpiecznych produktów. Dbając o zaspokojenie potrzeb pacjentów, lekarzy i farmaceutów wprowadzamy innowacyjne rozwiązania.

W trosce o jakość i bezpieczeństwo farmakoterapii najmłodszych pacjentów, wdrożyliśmy pierwszą w Polsce, pediatryczną postać farmaceutyczną leku przeciwwirusowego i zwiększającego odporność Neosine (inosinum pranobexum) syrop.

 W celu zwiększenia dostępu pacjenta do bezpiecznych i skutecznych farmakoterapii jako pierwsi, wprowadziliśmy na polski rynek przeciwbólowy i przeciwzapalny produkt leczniczy Opokan, tabletki, 7,5 mg (meloxicam) w kategorii leków dostępnych bez recepty (OTC).