Ibuprofen Aflofarm 400 mg 5909990664719

Ibuprofen Aflofarm 400 mg

Ibuprofen Aflofarm 400 mg to tabletki drażowane wskazane do stosowania w:
- bólach o różnej etiologii o nasileniu słabym do umiarkowanego w tym: bólach głowy, migrenach, bólach zębów, bólach mięśniowych, bólach okolic lędźwiowo-krzyżowych, bólach kostnych i stawowych, nerwobólach;
- bolesnym miesiączkowaniu;
- gorączce (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).

Postać farmaceutyczna Tabletki drażowane. 400 mg - 20 tab.

Kategoria Leki OTC

Dodatkowe informacje

Dawkowanie i sposób podawania:
Podanie doustne.

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat:
1 tabletka co 4 godziny po posiłkach.
Tabletki należy popić wodą.
Nie należy stosować dawki większej niż 3 tabletki na dobę (maksymalna dawka dobowa 1200 mg ibuprofenu w dawkach podzielonych).

Produktu leczniczego nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.
Osoby w podeszłym wieku: nie jest wymagana modyfikacja dawkowania.

Działania niepożądane można ograniczyć, stosując najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów.
Jeżeli konieczne jest stosowanie produktu leczniczego dłużej niż 3 dni lub pogarsza się stan pacjenta, powinien on skontaktować się z lekarzem.

Substancja czynna

Jedna tabletka drażowana zawiera 400 mg ibuprofenu (Ibuprofenum).
Substancja pomocnicza o znanym działaniu: sacharoza.

Wskazania

Wskazania do stosowania:
- bóle o różnej etiologii o nasileniu słabym do umiarkowanego w tym: bóle głowy, migrena, bóle zębów, bóle mięśniowe, bóle okolicy lędźwiowo-krzyżowej, bóle kostne i stawowe, nerwobóle;
- bolesne miesiączkowanie;
- gorączka (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).

Lek Ibuprofen Aflofarm przeznaczony jest do stosowania doraźnego. Jeżeli objawy utrzymują się lub nasilają, lub jeśli wystąpią nowe objawy, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Produktu leczniczego nie należy stosować u pacjentów:
- z nadwrażliwością na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą;
- u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej;
- z czynną lub w wywiadzie chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacją lub krwawieniem, również tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ;
- ze skazą krwotoczną;
- z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca (klasa IV wg NYHA);
- przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych);
- w III trymestrze ciąży.

Podmiot odpowiedzialny

Aflofarm Farmacja Polska Spółka z o.o.

Pozwolenie

14906

Informacja dla pacjenta

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Zobacz, jak dbamy o jakość

Każdy nasz produkt przechodzi kontrolę bezpieczeństwa

Stosujemy najwyższe normy dotyczące kontroli jakości oraz procedury pozwalające zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa wszystkich naszych produktów.

Zobacz, jak dbamy o bezpieczeństwo
Strona korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług, zgodnie z Polityką Prywatności