Maxipulmon, syrop MAXIPULMON_5909991352424_prawy

Maxipulmon, syrop

Maxipulmon to lek w postaci syropu do stosowania w kaszlu suchym różnego pochodzenia. To jedyny syrop, który zawiera podwójnie skoncentrowaną dawkę substancji czynnej Butamirati citras* – aż 3 mg w 1 ml. Butamiratu cytrynian działa przeciwkaszlowo, a także wykazuje nieswoiste działanie przeciwcholinergiczne i rozszerzające oskrzela, co ułatwia oddychanie. Nie wywołuje przyzwyczajenia ani uzależnienia. Maxipulmon można stosować u dzieci już powyżej 3-ego roku życia, a dzięki skoncentrowanej dawce wystarczy bardzo mała ilość syropu, którą łatwo podać dziecku.
* Jedyny syrop zawierający podwójnie skoncentrowaną dawkę substancji czynnej Butamirati citras w 1 ml (tj. 3 mg w 1 ml w porównaniu do syropów zawierających dawkę 1,5 mg w 1 ml), w odniesieniu do danych URPL wg wyszukiwarki http://pub.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl, stan na dzień 12.12.2017 r.

Postać farmaceutyczna Syrop. 120 ml

Kategoria Leki OTC

Substancja czynna

3 mg/ml butamiratu cytrynianu (Butamirati citras)

Wskazania

Objawowe leczenie nieproduktywnego (suchego) kaszlu różnego pochodzenia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Pierwszy trymestr ciąży.

Podmiot odpowiedzialny

Aflofarm Farmacja Polska Spółka z o.o.

Pozwolenie

24378

Informacja dla pacjenta

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Zobacz, jak dbamy o jakość

Każdy nasz produkt przechodzi kontrolę bezpieczeństwa

Stosujemy najwyższe normy dotyczące kontroli jakości oraz procedury pozwalające zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa wszystkich naszych produktów.

Zobacz, jak dbamy o bezpieczeństwo
Strona korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług, zgodnie z Polityką Prywatności