Aflofarm Farmacja Polska po raz kolejny uplasował się na 1. miejscu w Rankingu Firm Rodzinnych Forbesa w kategorii firmy z przychodem powyżej 100 mln zł z województwa łódzkiego. Za sprawą tegorocznej edycji rankingu, na półkę Aflofarmu trafiło czwarte już wyróżnienie.

18 października odbyło się V Forum Firm Rodzinnych Forbesa dla firm z województw łódzkiego i świętokrzyskiego, a wraz z nim, gala wieńcząca wydarzenie. Nagrody odbierały wówczas, m.in. firmy lokalne z przychodem powyżej 100 mln zł, wśród których znalazł się również Aflofarm – zajmując w rankingu zaszczytne, 1. miejsce.

Tegoroczna statuetka stanowi czwartą nagrodę przyznaną firmie z Pabianic. Pierwszą z nich Aflofarm odebrał w 2018 roku, otrzymując wówczas wyróżnienie dla firmy odpowiedzialnej społecznie. Kolejne nagrody wręczone zostały w 2019 r. oraz 2021 r., kiedy nadano firmie najwyższe, 1. miejsca w Rankingu Firm Rodzinnych Forbesa.

Podczas V Forum Firm Rodzinnych, które w tym roku odbyło się w pabianickiej Fabryce Wełny Hotel & SPA, przedstawiciele rodzinnych biznesów dyskutowali na temat po-pandemicznej kondycji biznesu rodzinnego, wyzwań z jakimi aktualnie spotykają się firmy podczas budowania swojej wartości, jak również tymi, które dopiero przed nimi, a które związane są, m.in. z rosnącymi kosztami surowców, energii, pracy, czy inflacją.

Na tegorocznym podium, tuż za Aflofarmem, znalazły się także firmy: TME sp. z o.o oraz Raw Pol Stefański sp.k.a..

Ranking Firm Rodzinnych został opracowany przez firmę badawczą Dun & Bradstreet we współpracy z redakcją Forbesa. Pełne zestawie Najcenniejszych Firm Rodzinnych 2022 r. z przychodami zarówno poniżej, jak i powyżej 100 mln złotych z województwa łódzkiego dostępne jest tutaj.