Dzięki współpracy Aflofarm Farmacja Polska i Fundacji Rak’n’Roll każde kupione opakowanie ExtraBiotin to złotówka na program „Daj Włos!”, dzięki któremu kobiety w trakcie chemioterapii otrzymują peruki z włosów naturalnych. Partnerstwo rusza od 1 lipca i będzie szeroko komunikowane za pomocą reklamy w TV, internecie, prasie oraz radiu, a także na ulotce wewnątrz opakowania.

- Aflofarm Farmacja Polska z dumą wspiera działania prowadzone przez Fundację Rak’n’Roll, mające na celu poprawę jakości życia osób chorych na nowotwory. Cieszę się, że możemy pomóc w dwojaki sposób: udostępniając nowoczesny preparat pomagający zachować zdrowe włosy i skórę, a jednocześnie pomóc kobietom, które pragną odzyskać ładny wygląd i pewność siebie – mówi Jacek Furman, Prezes Zarządu Aflofarm Farmacja Polska.

- Jednym z trudniejszych doświadczeń kobiety przechodzącej przez raka jest utrata włosów związana z leczeniem. W programie "Daj Włos!" każdy, kto chce obciąć włosy, może to zrobić w dobrym celu – na wygodne i piękne peruki z włosów naturalnych. Zaangażowanie darczyńców pozwala nam je przygotować i przekazać za darmo kobietom w trakcie terapii, dzięki czemu mogą lepiej się poczuć i mają więcej siły w drodze do zdrowia. Do tej pory uszczęśliwiliśmy ponad 1700 kobiet! - podkreśla Joanna Rokoszewska-Łojko, Dyrektor Zarządzająca Fundacji Rak’n’Roll.

Program „Daj Włos!”

Peruki z naturalnych włosów nie są refundowane przez NFZ, a ich cena jest wyjątkowo wysoka. W odpowiedzi na tę sytuację ruszył program „Daj Włos!”. W programie może wziąć udział każdy, kto chce ściąć minimum 25 cm włosów a zmieniając swój wygląd, zrobić coś dobrego dla innych. Wystarczy obciąć włosy wg. instrukcji na raknroll.pl/dajwlos i przesłać je do Fundacji, skąd warkocze wędrują do firmy perukarskiej. W ostatnim etapie, gotowe już peruki trafiają za darmo do kobiet, które przechodzą przez raka.

- Fundacja Rak'n'Roll pomaga żyć dobrze, godnie i szczęśliwie, pomimo raka. Działania, które prowadzimy są odpowiedzią na potrzeby chorych. I taki też jest program „Daj Włos!”, wspierany w tym roku przez Aflofarm - mówi Joanna Rokoszewska-Łojko, Dyrektor Zarządzająca Fundacji Rak’n’Roll.

- Cieszymy się, że nasza akcja może wpłynąć na poprawę jakości życia osób chorych na nowotwory, sprawiając, że proces zdrowienia nie musi być dla nich traumą związaną z utratą dawnego wizerunku – dodaje Jacek Furman, Prezes Zarządu Aflofarm Farmacja Polska.

ExtraBiotin

Biotyna zawarta w suplemencie diety ExtraBiotin pomaga zachować zdrowe włosy i skórę oraz pomaga utrzymać prawidłowy stan błon śluzowych. Ponadto biotyna przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych.

Spot promujący partnerstwo