Artishoq to nowa marka produktów do kompleksowej pielęgnacji włosów wprowadzona wspólnie z artystką fryzjerstwa Jagą Hupało. Stworzona została dla kobiet, które pragną profesjonalizmu w domowym zaciszu. Podstawą kosmetyków Artishoq jest wyciąg z karczocha o silnych właściwościach wzmacniających i ochronnych, dzięki któremu włosy stają się bardziej wytrzymałe, błyszczące i zdyscyplinowane.

W linii Artishoq znajdziemy kremową kąpiel do włosów – szampon, który jednocześnie myje i pielęgnuje włosy oraz skórę głowy. Uzupełnieniem pielęgnacji są dwie odżywki: ekspresowa kuracja nawilżająca oraz ekspresowa kuracja chroniąca i utrwalająca kolor. Dla włosów bardziej wymagających regenerujący mus do włosów w formie maski oraz multifunkcyjna kuracja bez spłukiwania - serum które zawiera aż 10 drogocennych składników aktywnych: ekstrakt z karczocha, proteiny ryżowe, wyciąg z aloesu, naturalną betainę, ekstrakt z borówek, wyciąg z kawioru, oliwę z oliwek, witaminę E, puder perłowy oraz prowitaminę B5.

- Priorytetem w kreowaniu marki było zrozumienie potrzeb różnych kobiet – mówi Jaga Hupało - wybitna ekspertka od włosów, stylistka fryzur i właścicielka pracowni Born To Create. Chciałam stworzyć produkty, które wykorzystywałaby siłę płynącą z natury, lecz wzbogaconą o wiedzę, jaką dostarcza nam biotechnologia.

Prace trwały prawie 5 lat, lecz w rezultacie powstały produkty oparte na wyciągach pochodzenia naturalnego z udowodnioną skutecznością działania składników roślinnych. Znajdują się one zarówno w składnikach aktywnych – to na przykład wiodący w linii ekstrakt z karczocha, z kawioru, sok aloesowy i pentawityna, ale również w surowcach bazowych i myjących.

Co znajdziemy w kosmetykach Artishoq?

Przede wszystkim wyciąg z karczocha, który wzmacnia łuskę włosów jednocześnie nadając im zdrowy blask. Ekstrakt z aloesu oraz kwas hialuronowy nawilżają i stanowią dodatkową barierę ochronną. Kawior wykazuje działanie silnie nawilżające, a dzięki zwartości cennych pierwiastków, protein, czy aminokwasów oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych, poprawia funkcjonowanie skóry oraz komórek włosów. Poza wyciągami roślinnymi w kosmetykach Artishoq użyto również olejów roślinnych. Olej z maku zapobiega utracie wilgoci, długotrwale poprawia kondycję włosów i zapewnia im połysk. Mieszanina olejów kokosowego, makadamia i bawełnianego działa odżywczo, zmiękczająco oraz nawilżająco na włosy oraz chroni ich końcówki przed rozdwajaniem i rewitalizuje włosy suche lub uszkodzone. Olej słonecznikowy i oliwa z oliwek są bogate w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe i witaminę E, ważne dla wzrostu i wzmocnienia włosów.

Marka Artishoq oparta jest na przyjaznych środowisku składnikach aktywnych pochodzenia naturalnego, większość zastosowanych składników ulega biodegradacji. Do produkcji opakowań wykorzystano tworzywo z recyklingu, by na ile to możliwe, nie wykorzystywać nowych surowców, lecz wtórnie użyć już istniejących. Dzięki temu produkcja opakowań zużywa mniej nowych zasobów.

Poza kosmetykami w linii Artishoq znajdziemy dwa suplementy diety: zdrowe i piękne włosy z biotyną oraz zdrowe i piękne włosy ze skrzypem – oba wzmacniające włosy, skórę i paznokcie.

Produkty z linii Artishoq dostępne są od maja wyłącznie w sieci Rossmann.

Więcej informacji na www.artishoq.pl.